AkzoNobel Baltimaades ja Ukrainas

1987. aastal pandi alus EKE Sadolin S.P-le, kellest sai sõjajärgse aja esimene välispartneriga äriühing Eestis. Eesti ärielu arenedes sai ES Sadolin AS-ist 1995. aastal AkzoNobel rahvusvahelise kontserni liige.

Praeguseks on AkzoNobel koondanud kõik Balti riikides ja Ukrainas tegutsevad haruettevõtted Eesti äriühingusse, mis kannab alates 2011. aastast nime Akzo Nobel Baltics AS. Peakorter asub Tallinnas ja tootmisüksus Raplas. Ettevõttes töötab 150 inimest, kellest 100 on tööl Raplas. Akzo Nobel Baltics AS tütarettevõtted tegutsevad Lätis ja Leedus ning Ukrainas on meil ärivastutus.

Tegutseme kahel ärisuunal: ehitus- ja viimistlusvärvid (tootmine ja müük) ning puidutööstusvärvid ja -liimid (müük). Meie tuntumad kaubamärgid on Sadolin, Pinotex, Hammerite ja Sikkens Wood Coatings.

Rapla tootmisüksuses toodetakse puidukaitsevahendeid Baltikumi, Skandinaavia ning Kesk- ja Ida-Euroopa turgudele. Lisaks Pinotex ja Sadolin kaubamärkidele arendatakse ja valmistatakse Raplas paljusid tooteid muudele kontserni brändidele, kokku üle 300 erineva toote. Rapla toodangust läheb umbes kaks kolmandikku ekspordiks Baltikumist väljapoole.

Tunnustused